Ulaşım Araçlarına Göre Online Bilet Nasıl Alınır?

Yenilenen çağa ayak uyduran ve git gide büyümekte olan online alışverişin en önemli destekçilerinden biriside online bilet kavramıdır. Ülkemizde ve dünyada artmakta olan ve artmış olan online bilet almak hayatımızı oldukça kolaylaştırdı.  Oturduğunuz yerden bilet almak kadar keyifli bir durum var mı? Otogara veya havalimanına gitmeden dilediğiniz yerde internetten tüm biletleri satın almak günümüzde mümkündür. Fakat unutmayın ki kredi veya banka kartınız yoksa uzaktan bilet almak mümkün değildir. Kredi kartınız varsa taksitli online bilet satın alabilirsiniz. Fakat banka kartınız varsa bu mümkün değildir. Eğer parapuan veya mil biriktiren kredi kartı sahibi iseniz biriktirdiğiniz puanlar ile internetten bilet satın alabilirsiniz. İnternetten bilet satın alabileceğiniz bir çok platform bulunmaktadır. Uçakbiletciniz.com’un bunlardan farklı biz sizlere telefon ile yardımcı oluyoruz. Online olarak satışımız bulunmuyor. Çağrı merkezlerimiz tarafından sizlere en uygun uçak bileti bulunuyor ve onaylarsanız satış işlemi gerçekleşiyor.

İnternetten Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünya üzerindeki en hızlı ulaşım araçlarından olan uçaklar bize zaman kazandıran en güzel nimetlerden birisidir. Uçak biletlerinizi de diğer biletler gibi hızlı ve pratik şekilde internetten satın alabilirsiniz. Uçak bileti satan birçok firma vardır. ucakbiletciniz.com da bu firmalardan biridir. Fakat bizleri diğer firmalardan ayıran en büyük özellik Uçak Biletciniz uçak bileti satışlarını internet üzerinden değil telefon üzerinden gerçekleştirir. Uçak bileti almaya karar verdikten sonra “İletişim” sayfamızdaki gerekli formu doldurarak bizlere talep oluşturabilirsiniz. Talebiniz ardından vermiş olduğunuz telefon numarasından sizler ile iletişime geçilecektir.  Sizler için en uygun bulduğumuz seferleri sizlerin seçimine sunarak bilet satışı yapmaktayız. Fakat direk internetten bilet satan firmalarda bulunmaktadır. Tıpkı otobüs biletinde olduğu gibi online uçak bileti satışı yapan firmalarda seferleri tarayıcınızdan kendiniz seçmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra kredi kartınız ile işlem yaparak biletinizi satın almış olursunuz.

İnternetten Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Günümüzün en çok tercih edilen ulaşım araçlarından olan otobüslerin bileti öncelerde otogarlara giderek alınmaktaydı. Fakat gelişen dünyaya oldukça hızlı ayak uyduran otobüs sektörü bu konuda oldukça ilerlemiş durumdadır. İnternetten otobüs bileti almak günümüzde oldukça kolay ve hızlıdır. Eğer seyahat edeceğiniz rota ve tarih belli ise otobüs bileti arama motorlarından arayarak sizler için listelenen yüzlerce firmanın binlerce seferi arasından sizlere en uygun olan koltuğu seçerek otobüs biletinizi alabilirsiniz. İnternetten bilet satın aldıktan sonra telefonunuza gelen PNR numarası ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ben eskilerin insanıyım biletim elimde olmalı diyorsanız bunun iki çözümü vardır. Birincisi; online otobüs bileti satın aldıktan sonra bilet detaylarınız satın alırken belirtmiş olduğunuz mail adresine gönderilecektir. Size gelen bu mailin çıktısını alarak biletiniz ile otobüse binebilirsiniz. İkincisi; Size SMS ve mail ile gelen PNR numarasını otobüs saatinizden önce otogara giderek ilgili firmanın bankosuna söyleyerek biletinizi alabilir ve yolculuğun keyfine varabilirsiniz. İyi yolculuklar J

İnternetten Tren Bileti Nasıl Alınır?

Son zamanlarda ekspress seferlerin popülerleşmesi ile birlikte oldukça fazla tercih edilmeye başlayan tren biletlerinizi de artık tren garlarına gitmeden online olarak satın almak mümkündür. Peki internetten tren bileti nasıl alınır? Sorunun cevabı oldukça basittir. Tren seferlerini Türkiye’de TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) gerçekleştirmektedir. Online tren bileti işlemlerinizi de TCDD sitesi veya mobil uygulaması üzerinden satın alabilirsiniz. TCDD bilet satış sitesi üzerinden dilediğiniz rotadaki ve tarihteki trenleri listeleyerek kendinize uygun bileti satın alabilirsiniz. Otobüs biletinde olduğu gibi tren biletinde de telefon numaranıza gelen SMS’de yer alan PNR numarasını yetkiliye göstererek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Feribot Bileti Nasıl Alınır?

Tüm ulaşım seçeneklerini yukarıda adım adım anlattık sıra geldi denizyolu ulaşımı olan feribotlara. Dilerseniz araçlı dilerseniz araçsız feribot biletlerinizi online olarak satın alabilirsiniz. İnternetten feribot bileti alacağınız siteler seferi gerçekleştiren firmalardır. Yani bunlardan birisi İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) diğeri ise BUDO (Bursa Deniz Otobüsleri) firmalarıdır. Bu firmalar yurt içi feribot seferi yapan firmalardır. İnternet sitelerine girerek gerekli bilgileri doldurarak feribot biletinizi satın alabilirsiniz.

İnternetten bilet almak oldukça basit ve hızlı bir seçenektir. İnternetten bilet almanın ortalama adımı 4, bilet satın alma süresi ise ortalama 5 dakikadır. Bu yüzden günümüzdeki bilet satışlarının birçok kısmı online olarak gerçekleşmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir