Ucuz Uçak Bileti Bulmanın 10 Yolu

Kim istemez ki en ucuz uçak biletini satın almayı? Bu yazımızda sizlere nasıl ucuza uçak bileti alınır? Ucuz uçak bileti almak için neler yapılabilir? Uçak bileti kampanyalarından nasıl faydalanılır? Gibi sorulara cevap bulacağız. Uçak biletlerinizi daha hesaplı ve masrafsız satın almak için yapabileceğiniz birçok yöntem vardır. Biz bu yöntemlerden en önemli olanlarından sizlere bahsedeceğiz.

Esnek Seyahatler

Kendinizi belirli bir tarih ile sınırlandırmamaya çalışın. Eğer belirli bir tarihe odaklanırsanız hele ki bu tarih resmi bir tatile denk geliyorsa ucuz uçak bileti satın almanız çok zordur. Resmi tatiller için alacağınız uçak biletlerinde de imkânınız var ise tarihlerinizi esnetin. Örn: yılbaşı için bir program yapıyorsanız uçak biletinizi 31 Aralık veya 1 Ocak tarihlerine almaktansa ikişer gün baştan ve sonran süreleri uzatabiliyorsanız hem daha çok tatil yapmış olacaksınız hem de uçak biletiniz daha hesaplı olacaktır. Hal öyle ki bazen bu tür durumlarda uçak bileti fiyatları 3-4 kat artmaktadır.

Esneklik yapacağınız konu yalnızca seyahat tarihiniz değildir. Eğer seyahat noktanızı veya noktalarınızı kendi isteğinize göre belirliyorsanız bu konuda da esneklikler yapabilirsiniz. Tatil yerlerinizi uçak bileti fiyatları ile analiz ederek kendinize en hesaplı gelen noktalara seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kendi planladığınız turlarda bu taktik oldukça işinize yarayacaktır ve uçak biletinizi çok daha hesaplı satın alarak tatilinize keyif katabilirsiniz.

Bilet Araştırması İçin Kapsamlı Siteleri Tercih Edin

En ucuz bileti bulmanın en avantajlı yolu elinizden geldiğince araştırma yapmaktır. Uçak bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli olanlarından birisi uçak bileti araştırmalarınızı firma sayfaları yerine sizlere farklı firmaların sayfalarını tek ekranda sunan acente şirketleri bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Örneğin ucakbiletciniz.com sizler için dünyanın en iyi havayolu firmalarını bir araya toplayan uçak bileti acentelerinden birisidir. Seçmiş olduğunuz rotadaki firmaların uçak bileti fiyatlarına tek telefonla ulaşabilirsiniz. Fakat havayolu firmalarının sitelerinden bakmak sizler için bir hayli zaman kaybı olacaktır. Tüm firmaların sitesine bakmak oldukça yorucu ve uğraştırıcıdır.

Alternatifler Her Zaman Daha Hesaplıdır

Uçak biletinizi hesaplı bir şekilde satın almak için alternatifleri asla göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Alternatif seçenekler hem kesenize hem de size fayda sağlayacaktır. Gideceğiniz yerin uçak bileti eğer bütçenizi aşıyorsa hemen alternatif aramaya başlayın. Öncelikle gideceğiniz şehirde başka havalimanı var mı onu araştırmalısınız. Eğer gideceğiniz yerde başka bir havalimanı varsa o havalimanına size uygun uçuş var mı kontrol etmelisiniz. Diyelim ki gideceğiniz yerde başka bir havalimanı yok veya var fakat fiyatlar size uymadı. Bu gibi durumda ise gideceğiniz yerin komşu illerine bakabilirsiniz. Komşu illere olan uçuşların sizin için daha hesaplı olması büyük bir ihtimaldir.

Biletlerinizi Teker Teker Satın Almayı Deneyin

Gidiş – Dönüş biletler için bazen tek PNR üzerinde değil ayrı ayrı biletleme yapmak daha avantajlı olacaktır. Bazı havayollarının çift yön biletlemeleri daha pahalı olmaktadır. Bu yüzden çift yön biletlerinizi teker teker araştırmanızda fayda vardır.

Mil ve Bonus Biriktiren Kredi Kartları Kullanın

İnternetten uçak bileti almak için hepimiz kredi kartları kullanıyoruz. Kullandığınız kredi kartlarını tercih ederken mil biriktiren veya bonus biriktiren kartları tercih etmek uçak bileti alırken sizin avantajınıza olacaktır. Garanti ve QNB Finansbank Miles&Smiles kartlarını tercih ederseniz THY biletlerinizde para yerine mil kullanarak uçak bileti alabilirsiniz. Dilerseniz Tüm havayollarında kullanabileceğiniz mil biriktiren kredi kartları da bulunmaktadır. Akbank ve İş Bankası kartlarını kullanarak biriktirdiğiniz mil puanlar ile uçak bileti satın alabilirsiniz.

Biletlerinizi Erken Tarihte Satın Alın

Herkesin bilmiş olduğu bir durum olan biletleri erken almak bazen işe yaramayabilir. Çünkü havayolu firmaları da artık bunun farkındadır. Çok erken tarihten bakmaktansa örneğin 3 ay önceden bakmaktansa bir bilete 1 ay önce bakmak bazen daha hesaplı olabiliyor.

Bazı durumlarda ise uçak bileti fiyatları son dakika daha ucuz olmaktadır. Havayolu şirketleri seferlerini boş yapmaktansa daha ucuza son dakikada bilet satarak dolu gerçekleştirmeyi tercih ederler. Düşük bir ihtimalde olsa son dakikada satın alınan biletler bazen çok daha ucuz olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir