Seyahat Tutkunlarının İşine Yarayacak Mobil Uygulamalar

Her anımızda yanımızdan ayırmayan akıllı telefonlar gün içerisinde birçok sorunumuzu çözmektedir. İnternetten bir şeyler bakmak, sosyal medyada gezinmek, oyun oynamak veya harita kullanmak için akıllı telefonlarımızı sık sık kullanıyoruz. Hatta o kadar alıştık ki akıllı telefon kolaylığına hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiş bulunuyorlar. Bu yazımızda sık seyahat edenlerin işine yaracak özellikle yurtdışı seyahati yapanların çok beğeneceği seyahatlerde sıkıntılarına çözüm bulacak ve sizlere zaman kazandıracak uygulamaları derledik.

Google Translate

Yurt dışı tatillerimizde işinize yarayacak en iyi mobil uygulamalardan birisi Google Translate’dir. Yurt dışında yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi yabancı dil konuşamamak. İngilizce her ne kadar global bir dil olsa da herkesin bilmesi mümkün değil. Siz biliyor olsanız bile karşınızdaki kişi bilemeyebilir. Bu yüzden içerisinde hemen hemen bütün dillerin çevirisi yer alan Google Translate’in en büyük özelliklerinden birisi sesli ve görsel çeviri yapabilmesidir. Karşılıklı konuşmalarınızı anlık olarak çevirebilir veya resmini çektiğiniz bir şeyin içerisindeki kelimeleri çevirebilmektedir. Bu yüzden artık yurt dışına çıkarken dil konusunda hiçbir korkunuz olmasın. Dil paketlerini indirerek çevrimdışı yani internet olmadan kullanmakta mümkündür.

IOS cihazlar için indirme linki: https://apps.apple.com/us/app/google-translate/id414706506

Android cihazlar için indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate&hl=tr

Airbnb

Dünyanın dört bir yanında hizmet veren Airbnb sizlere konaklama konusunda çok yardımcı olacaktır. Özellikle kalabalık yapacağınız seyahatlerde konaklamalarınız çok daha uygun fiyatlara gelecektir. Airbnb seyahat severler için konaklamada kiralık ev veya oda bulmasında yardımcı olmaktadır. Sisteme dahil kişilerin kiraladığı oda, aparman dairesi veya villaların listelendiği ve otel yerine tercih edebileceğiniz daha ekonomik konaklama gerçekleştirebileceğiniz uygulamalardan biridir. Dünya üzerinde oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. Seyahat tarihi, konum ve kişi sayısı bilgilerini girdikten sonra sizlere uygun konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Yaklaşık 35 bin şehir ver 200 den fazla ülkede aktif olarak konaklama imkanınızı giderebilirsiniz. Dilerseniz sizlerde evinizi kiraya verebilirsiniz.

IOS cihazlar için indirme linki: https://apps.apple.com/us/app/airbnb/id401626263

Android cihazlar için indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.airbnb.android&hl=tr

XE Currency

Yine yurt dışı seyahatler için çok güzel bir program ile karşınızdayız. Dünyanın neresinde olursanız olun çalışan bir uygulamadır. Para birimlerini çevirme ve takip etmenizi sağlar. Yurt dışı seyahatlerde bir şeyler alırken hep Türk Lirası karşılığını merak etmekteyizdir. Veya Türk Lirası karşılığına göre bazı şeyleri alıp almamak konusunda karar vermekteyiz. O an bunları kafadan hesaplamak doğru değildir anlık kurla hesaplamak her zaman daha doğrudur. Uygumala sizlere anlık para çevirisi. Karşılaştırma veya grafik durumu gibi şeyler sunmaktadır. 10 farklı para birimini aynı anda karşılaştırabilir veya belirlediğiniz fiyata gelince size bildirim göndermesi için alarm kurabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu aplikasyon seyahatlerinizde sizlere çok yardımcı olacaktır.

Mobil IOS cihazlar için indirme linki: https://apps.apple.com/us/app/xe-currency/id315241195

Mobil Android cihazlar için indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xe.currency&hl=tr

TripIt

Seyahate çıkmadan önce mutlaka indirmeniz gereken mobil uygulamalar arasında bulunmalıdır TripIt. Birçoğumuz seyahatlere çıkmadan plan yapmamaktayız fakat çok yanlış bir durum. Özellikle gezmek için çıktığımız seyahatlerde ve birden fazla şehir gezeceğimiz durumlarda mutlaka seyahat planı yapmalıyız. Seyahat planı mobil uygulaması olan Tripit sizlerin işlerinizi oldukça kolaylaştıracak ve zaman kazandıracaktır. Tripit e-posta ile eşzamanlı çalışabilmektedir. Yaptığınız otel, uçak veya araç kiralama gibi rezervasyonların maili geldiği an o anki planınız içerisine dahil edebilmektedir. Bu uygulamayı yalnızca seyahatlerinizde değil günlük yaşantınızda da kullanabilirsiniz. Çevrimiçi kullanarak planlarınızı başkaları ile de eş zamanlı olarak paylaşabilirsiniz. Anlayacağınız oldukça verimli ve işlevsel bir mobil uygulamadır.  

Mobil IOS cihazlar için indirme linki: https://apps.apple.com/us/app/tripit-travel-planner/id311035142

Mobil Android cihazlar için indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tripit&hl=tr

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir